Lot 131

131

A Fine Sardinian Silver-Hilted Court Sword, circa 1780

With tapering double-edged colichemarde blade, the long forte with flattened central rib engraved on a gilt ground 'VIVE LE ROI' and engraved with a crowned eagle representing the Kingdom of Piemont-Sardinia. The hallmarked silver hilt with boldly roped decoration retaining original silver-wire bound wooden grip. In its original leather scabbard with silver and steel mounts. Length 115.5 cm. [II] ZELDZAME ITALIAANSE GALADEGEN MET ZILVEREN GEVEST Sardinië, circa 1780 Tweesnijdige colichemarde kling met vlakke middengraat met geëtste en vergulde voorstelling van de gekroonde adelaar van het koningrijk Piemonte-Sardinië op geblauwde grond. aan weerszijden op de vergulde ricasso gegraveerd 'VIVE LE ROY'. Het zilveren gevest met spiraalvormige beugel, pareerblad en pommel, alles gemerkt met zilverkeuren. De greep met gevlochten zilverdraad, boven en onder met Turkse knopen versierd. De lederen schede met zilveren monturen. Lengte 112 cm. [II] Seltener Silberner Galadegen, Sardinien, um 1780 Zweischneidige, flach gegratete Colichemarde-Klinge mit gut erhaltener, vergoldeter Zierätzung mit gekröntem Adler des Königreichs Piemonte-Sardinien, über gebläutem Grund. Am Ansatz vergoldet und graviert "VIVE LE ROY". Verknapptes, spiralförmig gekehltes Silbergefäß mit Silberstempeln. Die Hilze mit gekordeltem Silberdraht und Türkenbünden. Länge 112 cm. Die Originallederscheide mit Silbergarnituren. Gesamtlänge 115,5 cm. [II] Note: This type of sword was introduced in the last quater ofthe 18th century as a model for the officer's of the army of theSardinian Kingdom. The normal model has a hilt of gilt-brass butsilver-hilted ones are extemely rare.

Sold for €5,625