12th Nov, 2004 11:00

Koetsen en Rijtuigen Veiling (La Diligence)

  Lot 132

132

PRAAL LIJKKOETS

Tsjechoslowakije, Praag, rond 1900 Schitterend vierwielig rijtuig met koetsiersbok en zgn. 'spindel'rem. Voor dubbel- of meerspan paarden. Zwart beschilderde rijtuigkast, rondom met geëtste glazen ramen en rijk versierd met fraai gestoken ornamenten, op de hoeken grote zilverkleurige gevleugelde engelen. Voor en achter met hele ellipsveren. De wielen met patentassen en ijzeren beslag. 14 spaken voor en achter. Wieldiameter voor: 102 cm. Wieldiameter achter: 120 cm. Spoorbreedte: 124 cm. Afmeting: 465 x 140 x 325 cm. Het rijtuig voorzien van vier grote bijpassende koetslantaarns. Met baar.

Sold for €8,750