Lot 143

143

Rare French Glas from the Property of Napoleon-I, circa 1805

Baccarat-cristal with an oval cuppa. Engraved 'N' under the Empire Crown. Higth 11 cm. Note: from Napoleon's personal glas set, used during his campaign. ZELDZAAM GLAS uit het bezit van KEIZER NAPOLEON I Frankrijk, ca. 1805 Baccarat kristal met ovale cuppa, balustervormige stam en brede voet. Met geslepen 'N' onder de keizerlijke kroon. Rand en voet verguld. H. 11 cm. Herkomst: Het glas is afkomstig uit het veldservies van Napoleon Bonaparte. Seltenes Glas aus dem Besitz des Kaisers Napoleon I, Frankreich,um 1805. Baccarat-kristal mit ovaler Kuppa, Baluster Stam und breiter Füß. Geschliffenes 'N' unter Kaiserskrone. Rand und Füß vergoldet. Höhe 11 cm. Herkunft: aus dem Feldservice Napoleons Bonaparte. Ref.: D.G.Chandler, ['Dictionary of the Napoleonic Wars'],London/Melbourne 1979, page 301.

Sold for €2,625