6th Jun, 2001 19:00

Kunst en Antiek Veiling

  Lot 5661

5661

Vuurvergulde Empire bronzen vaaspendule.

Vuurvergulde Empire bronzen vaaspendule. Frankrijk, ca. 1800. Versierd met gevleugelde putti, lieren, torsen en pijlenbundels. De zijkanten met twee zittende putti. Witémail wijzerplaat, de uuraanduiding in Romeinse cijfers en gesigneerd 'Lemoine à Paris'. Het uurwerk met ankergang, de hele en halve uren slaand op een bel. H. 42 cm. Noot: Voor een identiek exemplaar zie Tardy, "The most beautiful French clocks", pag. 217 met kleurenafbeelding.

Sold for €10,875