5661
Vuurvergulde Empire bronzen vaaspendule.
Frankrijk, ca. 1800.
Versierd met gevleugelde putti, lieren, torsen en pijlenbundels.
De zijkanten met twee zittende putti. Witémail wijzerplaat, de uuraanduiding
in Romeinse cijfers en gesigneerd 'Lemoine à Paris'. Het uurwerk met ankergang,
de hele en halve uren slaand op een bel. H. 42 cm.
Noot: Voor een identiek exemplaar zie Tardy, "The most beautiful French clocks",
pag. 217 met kleurenafbeelding.
Sold for €10,875
Frankrijk, ca. 1800.