5664
Vuurvergulde bronzen Lodewijk-XV pendule
Vuurvergulde bronzen Lodewijk-XV pendule,
Frankrijk, ca. 1740.
Cartelvormige tafelklok. De voet wordt gevormd door grillig
gekronkelde ranken,. schelpen en bladmotieven. De klok is bekroond met
een boeket bloemen. De wit-émail wijzerplaat met uuraanduiding in
Romeinse cijfers, de minuten in Arabische cijfers.
Gesign.: 'Frédéric Duval à Paris'. Het uurwerk met spillegang, hele en halve
uren slaand op een bel. H. 35 cm.
Sold for €11,250
Frankrijk, ca. 1740.