Lot 61

61

A Spanish Percussion Pistol for an Officer, dated 1846

Blued octagonal barrel with a cannon muzzle and smooth bore in 17 mm. calibre. gilt at the breech, inscribed in gold "Herraduras por Pedro Orbea en Eibar Año 1846". Engraved iron lock and a lion-shaped cock. Walnut full stock with chequered butt, iron furniture, trigger guard and butt cap with suspension ring. Iron ramrod with brass cap. Length 33.5 cm. [II-] PERCUSSIEPISTOOL voor OFFICIER Spanje, gedateerd 1846 Getransfomeerd. Achtkantig, in rond overgaande gebruineerde, gladde loop in Kal.17 mm. met gekanonneerde monding. De loop met ingelegde gouden tekst: "Herraduras por Pedro Orbea en Eibar Año 1846". Gladde ijzeren slotplaat. De haan in de vorm van een leeuw. Notenhouten lade met gewafelde greep, ijzeren trekkerbeugel en geringde kolfkap. IJzeren laadstok met messing stopper. Lengte 33,5 cm. [II-] Perkussionspistole für Offizier, Spanien, um 1846 Achtkantiger und brünierter, glatter Lauf im Kal.17 mm, mit kanonierter Mündung. Auf der Oberseite in Gold eingelegte Signatur "Herraduras por Pedro Orbea Año 1846". Nußholzvollschaftung mit gewaffeltem Kolben, glatter und gravierter Eisenschloßplatte. Der Hahn in Form eines sitzenden Löwen. Eiserne Garnituren, Abzugsbügel und Kolbenkappe mit Öse. Eisenladestock mit Messingdopper. Länge 33,5 cm. [II-] Ref.: J.Sagrera Azpillaga, ['Apuntes de la Armeria EspanolaSiglo XVI a XIX'], page 430/31.

Sold for €875