Lot 7

7

A Dutch Lion's Head Sabre for Officer, M1912

Single-edged blade and brass knuckle bow hilt. Black horn grip with twisted brass wire. With bright steel scabbard. Length 99.5 cm. [II-] LEEUWENKOPSABEL voor OFFICIER der INFANTERIE Nederland, M1912 Kling geëtst 'Yzerhouwer'. Lichtgebogen enkelsnijdige kling met tweesnijdige punt en weerszijden met brede geul. Verguld messing beugelgevest met leeuwenkop, pareerstang en hoornen greep omwikkeld met messingdraad. Verchroomde stalen schede met draagring. Lengte 99,5 cm. [II-] Löwenkopfsäbel für Offiziere der Infanterie, Niederlande, M1912 Einschneidige Rückenklinge, beidseitige Hohlkehlung und zweischneidige Spitze. Klinge geätzt "Yzerhouwer". Messingbügelgefäß mit Löwenkopf. Die Hornhilze mit Messingdrahtwicklung. Blankpolierte Stahlscheide mit Trageöse. Länge 99,5 cm. [II-] Ref.: J.P.Puype, ['Blanke Wapens, Nederlandse Slag- en Steekwapens sinds 1600'], p.100, no.171-172.

Sold for €200