6th Jun, 2001 19:00

Kunst en Antiek Veiling

Lot 5676

5676

Staande klok

Staande klok. Hollands, rond 1700. In rechte wortelnotenhouten kast, op vier balpoten. De uurwerkkast, links en rechts met getorste pilaren en bekroond met opengewerkte en gebeeldhouwde kuif van rijk krulwerk. De vierkante bronzen wijzerplaat, met vuurvergulde hoekormamenten en verzilverde wijzerplaat, waarop de uuraanduiding in Romeinse cijfers. In de binnencirkel minuutschijf en datumaanduiding. Met wekker. Het uurwerk met hamers, hele en halve uren slaand op een bel. Gesigneerd: 'Joan Klock, Amsterdam'. H. 220 cm. De klokkast en wijzerplaat zijn geheel gerestaureerd en in goede conditie.

Sold for €62,500